Stowarzyszenie Bęczarka Razem oraz OSP w Bęczarce - kalendarium działalności

Koło Gospodyń » Stowarzyszenie Bęczarka Razem oraz OSP w Bęczarce - kalendarium działalności

Stowarzyszenie Bęczarka Razem to grupa zrzeszająca gospodynie z naszej miejscowości, które w sposób aktywny promują naszą miejscowość, kultywując tradycje i obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz wspierając dużą inwestycje, jaką jest  remont i modernizacja strażnicy OSP w Bęczarce. Organizują festyny, biorą udział we wszystkich ważnych imprezach gminnych, a także gotują, pieką i tworzą piękne rękodzieło. Na  czele stowarzyszenia stoi pani sołtys, Izabela Kutrzeba. To właśnie one rozsławiają naszą miejscowość i w godny sposób dodają jej blasku, odkrywając na nowo jej urok i bogactwo tradycji.

Lipiec 2016

12 lipca 2016 - Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice w dziedzinie kultury, jak również za zaangażowanie w edukację kulturalna i sportową dzieci i młodzieży dla Stowarzyszenia Bęczarka Razem.

11 lipca 2016 - Rozstrzygnięcie konkursu MAŁOPOLSKIE REMIZY 2016  wygrywają go strażacy z OSP w Bęczarce i Jaworniku. Konkurs ten został zorganizowany przez WFOŚiGW (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) i organizacja ta pokryje koszty części remontów. Znaczną  ich część natomiast ( zgodnie ze złożoną przez pana burmistrza Macieja Ostrowskiego obietnicą) sfinansuje Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach. Remont i modernizacja strażnicy obejmie m.in. dobudowę ganku i szatni, ocieplenie budynku,wykonanie instalacji CO , wymianę podłogi w sali głównej, adaptacje poddasza i szereg innych robót, w tym wymianę drzwi garażowych. Wszystko to zawiera się w projekcie MODERNIZACJA BUDYNKU STRAŻNICY OSP W BĘCZARCE. Na ten cel przyznano kwotę w wysokości 316.479  zł.

Pani sołtys Izabela Kutrzeba, Stowarzyszenie Bęczarka Razem i druhowie OSP w Bęczarce pragną złożyć na ręce Pana Burmistrza Macieja  serdeczne podziękowania za owocną współpracę,  dobroć,życzliwość, wszelką pomoc oraz szczere i serdeczne zainteresowanie problemami naszej małej  bęczarzańskiej społeczności. W tym miejscu wyżej wymienieni  oraz mieszkańcy wsi Bęczarka dziękują również  reprezentantom Gminy Myślenice - Panu Burmistrzowi i Powiatu Myślenickiego - Panu Staroście Józefowi Tomalowi  za sfinansowanie chodnika biegnącego od posesji Janiny Leśniak w Bęczarce. Prace budowlane właśnie ruszyły.

Czerwiec 2016

25 i 26 czerwca 2016 - doroczny festyn w Bęczarce ( osobny artykuł )

12 czerwca 2016- W ramach FESTIWALU FUNDUSZY EUROPEJSKICH MAŁOPOLSKA MYSLI O TOBIE na myślenickim rynku odbył się kiermasz organizowany przez Marszałka województwa małopolskiego, podczas którego gospodynie zaprezentowały słynne już i niezwykle smaczne potrawy własnej roboty: sernik, pierogi z truskawkami oraz ciasta z tymi owocami.

Maj 2016

W ramach programu FIO (Fundusz Inicjatyw Obywatelskich) Małopolska Lokalnie  oraz FUNDACJI ARTE gospodynie uzyskały środki na rozwój stowarzyszenia i zakup jednolitych strojów reprezentacyjnych oraz dobranej do nich biżuterii. Projekt nosi tytuł Czas na zmiany - jednakowo się ubieramy. Panie zdecydowały się na proste czarne sukienki w różyczki, zamówiły również obrus z logo Stowarzyszenia

Barbara C.

Strony: