Koło Gospodyń

Dnia 06.04.2013 roku po długiej przerwie reaktywowano  Koło Gospodyń Wiejskich w Bęczarce. Na pierwszym spotkaniu pojawiło się trzydzieści pań, którym bliskie jest podtrzymywanie  i propagowanie tradycji, kultury oraz zwyczajów  panujących na terenie naszej miejscowości. Gospodynie wybrały przewodniczącą Koła, którą została pani Lucyna Łapa, panią Renatę Domanus mianowano sekretarzem, dokonano także wyboru skarbnika - stanowisko to pastuje pani Monika Krzywoń.  Ustalono, że fundusze potrzebne do realizacji celów statutowych Koła będą pochodziły ze składek członkowskich. Wdrożono plan działania, który przewiduje czynne uczestnictwo gospodyń we wszystkich istotnych wydarzeniach
i uroczystościach dotyczących wsi.

Pierwszym z nich stanie się niewątpliwie festyn z okazji zakończenia budowy kanalizacji w Bęczarce. Gospodynie podały propozycję zaistnienia podczas tego wydarzenia - mogą reprezentować naszą organizację przygotowując miejscowe potrawy takie jak ogórki kiszone, smalec do chleba, barszczyk czy kiszkę z kapustą kiszoną.

Jakie są dalsze plany członkiń Koła? Ich celem jest kształtowanie, zwłaszcza wśród młodych kobiet, umiejętności wytwarzania rękodzieła artystycznego z różnych dostępnych materiałów takich jak bibuła, glina, wiklina czy drewno. Może uda się nawet przeprowadzić kurs malowania na jedwabiu?

Spotkania  członkiń Koła Gospodyń Wiejskich odbywać się będą raz
w miesiącu, w poniedziałki o godzinie 18.00. Na następnych spotkaniach ma zostać  rozstrzygnięta kwestia stroju galowego KGW.

autor: Barbara C.