Stowarzyszenie Bęczarka Razem oraz OSP w Bęczarce - kalendarium działalności

Koło Gospodyń » Stowarzyszenie Bęczarka Razem oraz OSP w Bęczarce - kalendarium działalności

Luty/Marzec 2016

Przygotowania do konkursu MAŁOPOLSKIE REMIZY 2016 - wizualizacja prac.

20 marca 2016 - udział w Niedzieli Palmowej na myślenickim rynku. Gospodynie przygotowały jajka w różnych wariantach smakowych, chleby, mazurki, ciasta w kształcie baranków i zajączków, a także słynny sernik, który zajął I miejsce w 2015 roku  w konkursie DOMOWY SMAK 2015 w Głogoczowie.

8 marca 2016 w budynku strażnicy OSP zorganizowany został Dzień Kobiet.

Styczeń 2016

II Spotkanie Noworoczne w budynku strażnicy OSP Bęczarka , w którym udział wzięli burmistrz miasta i gminy Myślenice, pan Maciej Ostrowski, ksiądz proboszcz Stanisław Rams, członkinie
i członkowie stowarzyszeń
Bęczarka Razem i Bęczarka dzieciom, panie dyrektor szkoły podstawowej i przedszkola: Lucyna Suder i Bożena Piwowarska, rada sołecka w raz z panią sołtys Izabelą Kutrzebą oraz strażacy i delegaci bęczarzańskiej orkiestry. Przebiegało ono w miłej i przyjaznej atmosferze, śpiewano kolędy i degustowano potrawy - surówki, sałatki oraz ciasta - przygotowane przez gospodynie ze stowarzyszenia Bęczarka Razem.

Kolejnym ważnym styczniowym wydarzeniem stało się tzw. kolędowanie. Grupa malowniczo przebranych gospodyń i strażaków odwiedzała mieszkańców w ich domach, śpiewając kolędy
i składając życzenia szczęśliwego Nowego Roku 2016. 2/3 dochodu uzyskanego z kolędowania przeznaczono na start OSP w konkursie MAŁOPOLSKIE REMIZY 2016 i różne projekty z nim związane, a pozostała kwota (1/3) zasiliła budżet czerwcowego festynu.

18 grudnia 2015

Udział w świątecznym pikniku na rynku w Myślenicach. Gospodynie ze Stowarzyszenia przygotowały rozmaite potrawy związane ze świętami Bożego Narodzenia, m.in. żury, zupy grzybowe, śledziki, barszcz , pierogi i kluski z makiem.

 

autor: Barbara C.