RELACJA Z IV RAJDU RODZINNEGO OBLASEK 2016

    IV Rajd Rodzinny Oblasek 2016 odbył się, wyjątkowo w tym roku,
w niedzielę, 18 września. Pogoda, jak zwykle nie oszczędzająca uczestników, tym razem postanowiła ich wypróbować na okoliczność mgły. I choć była gęsta, biała i zawiesista od wilgoci, to jakże malowniczo skrapiała babie lato, pajęczyny i włosy nie przejmujących się takimi niuansami dzieci.
Mieszkańcy Bęczarki oraz goście jak zwykle nie zawiedli. Przybyli licznie
i entuzjastycznie ruszyli w wyznaczoną na rozdanych mapkach trasę. Niektórzy nawet biegiem!
I starczyło wszystkim sił do końca!
     Zasady rajdu były podobne jak w latach ubiegłych. Idąc zaznaczoną drogą trzeba było odpowiadać na napotkane na drzewach pytania turystyczno­przyrodnicze. W końcowej klasyfikacji brane były pod uwagę czas i poprawność odpowiedzi.  Rozdaliśmy wiele atrakcyjnych nagród.
   Tradycją Rajdu jest ognisko z kiełbaskami, bufet z napojami i słodyczami, przejażdżki końmi oraz występy wokalne chętnych uczestników. Również i w tym roku tradycji stało się zadość.
   Bardzo miłą nowością była natomiast wizyta i uczestnictwo dziewczyn – Skautek ze stowarzyszenia Skauci Europy.  W pełnym umundurowaniu i z wielką wprawą dziewczyny przeszły trasę, a gdy się posiliły i odpoczęły pomagały organizować zabawy dla dzieciaków.
   Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i teraz dziękujemy serdecznie wszystkim dzielnym, nieustępliwym i niedającym się zastraszyć pogodzie uczestnikom. Dziękujemy serdecznie Państwu Rak, Dorocie Leńczowskiej, strażakom: Wojtkowi, Szymkowi i Cześkowi, paniom nauczycielkom
z przedszkola. Dziękujemy również Naczelnikowi Wydziału Edukacji Gminy Myślenice panu Pawłowi Lemaniakowi za rokroczne wsparcie finansowe naszego Rajdu. Dowiedliście ponownie, że możemy na Was liczyć! Zachęcamy do rodzinnych spacerów po naszych urokliwych pagórkach i lasach w wolnych chwilach. Po pierwsze tyle jeszcze pięknych zakątków do odkrycia, a po drugie można już zacząć szlifować formę na przyszłoroczny Rajd.
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie, organizatorzy z KS Bęczarka Dzieciom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do galerii  z Rajdu 'Oblasek 2016' >>