PODSUMOWANIE PIKNIKU RODZINNEGO 2015

Dziękując wszystkim za świetną zabawę pragniemy poinformować, że
w czasie tegorocznego pikniku udało nam się zebrać kwotę 8725 zł. Tak jak ogłaszalismy cała ta kwota zostanie przeznaczona na najpotrzebniejsze inwestycje w szkole i przedszkolu. Dobrych wakacji i do zobaczenia we wrześniu na Rajdzie Rodzinnym.

------------------------------------------------------------


W słoneczną niedzielę, 14 czerwca 2015 roku na boisku naprzeciwko szkoły podstawowej w Bęczarce odbył się drugi piknik rodzinny zorganizowany przez KS Bęczarka dzieciom oraz Szkołę Podstawową i Przedszkole Samorządowe w Bęczarce. Partnerami imprezy byli m.in. Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach (Wydział Edukacji), MOKiS w Myślenicach, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach oraz liczni sponsorzy i firmy prywatne. Piknik rozpoczął się o godzinie 14.00 oficjalnym powitaniem wszystkich przybyłych gości i mieszkańców wsi. Wspominano zeszłoroczny piknik i dochody ,jakie przyniósł oraz szczegółowo omówiono ich wykorzystanie-przypomnijmy, że uzyskana kwota 5248 złotych pozwoliła na remont damskiej toalety w SP w Bęczarce oraz  na wykonanie niezbędnych prac w ogrodzie przedszkolnym.

W tym roku zgromadzone w trakcie trwania imprezy fundusze pozwolą na wyremontowanie męskiej toalety oraz dokończenie prac renowacyjnych przy przedszkolu. Pogoda dopisała, w trakcie pikniku świeciło słońce, a atrakcji, jak podczas poprzedniej edycji, było co niemiara. Zawdzięczaliśmy je wszystkie trudowi i wysiłkowi prezesa  KS Bęczarka dzieciom Pana Grzegorza Suchory oraz dwóch Pań dyrektor., Lucyny Suder i Bożeny Piwowarskiej.   Właściwa uroczystość rozpoczęła się po godzinie 14 pokazem tańca w wykonaniu przedszkolaków przebranych w stroje krakowskie. Podobnie jak w zeszłym roku, praca włożona w przygotowanie  najmłodszych dzieci przyniosła zamierzony efekt- przedszkolaki tańczyły profesjonalnie i bez jakiejkolwiek tremy. Klasy I-III SP zaprezentowały program  ściśle związany z obchodami Dnia Ojca i Matki,  ponieważ piknik , co wynika z samej nazwy, poświęcony jest kultywowaniu wartości, której nic nie zastąpi , a jest nią rodzina. Ona bowiem kształtuje charaktery i postawy młodych ludzi, którzy się w niej wychowują, zaszczepiając w nich pozytywna moc dobra. Klasy IV - VI SP zaprezentowały natomiast sceny z życia domowego, mające podkreślić związek dzieci z rodzicami oraz liryczne piosenki-życzenia dla rodziców.  Szczególnie wzruszyła jedna z nich- wersja  przeboju grupy Anawa – Będziesz moją panią. Klasa V zaśpiewała:
I Ty, tylko Ty jesteś moją mamą.
Klasa VI SP poruszyła ważne problemy związane z ekologią i życiem bocianów w pięknie zagranej i wyreżyserowanej inscenizacji zatytułowanej  W bocianim gnieździe. Młodzież ze szkoły podstawowej zaprezentowała również fachowo przeprowadzony pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy (ja również) doskonale wiedzą co oznaczają 2 wdechy i 30 uciśnięć oraz jak i kiedy je wykonywać. Młodzież nauczyła nas także, co robić w innych trudnych i zagrażających życiu sytuacjach.

Druhowie z OSP Bęczarka wykazali się niezwykłą sprawnością i refleksem podczas gaszenia pozorowanego pożaru lasu, dzięki temu wiadomo, że w razie nieszczęścia i prawdziwego pożaru można na nich liczyć.

W programie pikniku rodzinnego znalazło się wiele nowości, w tym pokazy taneczne i gimnastyczne w wykonaniu cheerleaderek z TGS Sokół w Myślenicach, których barwne kostiumy, uroda i wdzięk, a przede wszystkim umiejętności i poczucie rytmu zachwyciły bęczarzańską publiczność. Drugą niespodzianką był fantastyczny pokaz tańca zumby – pod kierunkiem instruktorki panie z naszej miejscowości rozwinęły taneczne i choreograficzne zdolności, dając pokaz niezwykle trudnego i wyczerpującego tańca. Były wspaniałe! Chwilę później na scenie zaprezentowała się orkiestra dęta z Bęczarki, a Rodzinne śpiewanie ujawniło wiele przyszłych talentów muzycznych - uwagę przykuły występy rodzin Suchorów ,Leńczowskich i Skowronków-każdy z nich  przygotowany i wykonany na najwyższym poziomie. Niewątpliwą atrakcją wieczoru stał się występ zespołu Gibky, który rozwija swój repertuar i stanowi już chlubę Bęczarki, skłaniając do tańca i wspólnej zabawy nawet tych najbardziej opornych.

Zobacz także:
Inwestycje zrealizowane w przedszkolu oraz w szkole podstawowej w Bęczarce

Strony: