Festyn OSP Bęczarka
oraz Stowarzyszenia Bęczarka razem
- 25 i 26 czerwca 2016 roku - relacja

W dniach 25 i 26 czerwca2016 roku w Bęczarce odbył się kolejny festyn zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bęczarce
i stowarzyszenie Bęczarka Razem z panią sołtys Izabelą Kutrzebą w celu wsparcia dalszych działań inwestycyjnych i modernizacji strażnicy OSP w Bęczarce. Strażnica wymaga jeszcze  wielkiego nakładu pracy  i środków finansowych potrzebnych m.in. ocieplenia i wykonania instalacji CO.  Działaniom owym poświęcony będzie także osobny artykuł dotyczący działalności stowarzyszenia Bęczarka Razem i jego nieocenionemu wkładowi w rozwój naszej miejscowości.

Impreza dla mieszkańców Bęczarki oraz gości rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17.00, choć  mieszkańcy przybyli na nią znacznie później z powodu meczu piłki nożnej (Szwajcaria:Polsk,który okazał się zwycięski dla polskiej drużyny. Na wykoszonej i starannie wygrabionej łące naprzeciw szkoły ustawiono płócienne i kolorowe parasole zabezpieczające przed deszczem stoiska z jedzeniem i regionalnymi specjałami. Tak jak w zeszłym roku gospodynie ze stowarzyszenia poświęciły swój wolny czas i przygotowały własnoręcznie wspaniałe potrawy, z których całkowity dochód, jak już wcześniej wspomniałam, zostanie przeznaczony na potrzeby naszych dzielnych druhów. Należy też wspomnieć,że  gospodynie sprzedawały je na stoiskach do późnych godzin nocnych i następnego dnia. Można było skosztować słynnego smalcu ze skwarkami podanego na pajdach żytniego
i pszenicznego chleba domowej roboty, niezrównanej karkówki i kiełbasy z grilla, jak również ciast: murzynka, pysznego sernika oraz dwóch rodzajów szarlotki. W ofercie znalazły się również zimne napoje, lody, wspaniałe gofry z owocami i frużeliną oraz frytki.

Tradycją każdego bęczarzańskiego festynu stała się loteria fantowa, z której dochód  także zasili remont budynku OSP. Nagrody były różnorodne: kosmetyki, biżuteria, maty bambusowe, a także piękne rękodzieło wykonane przez nasze gospodynie. Każdy z losów brał również udział w losowaniu  atrakcyjnych nagród głównych, w tym telewizora i  drobnego sprzętu AGD.

Na imprezie oprócz dobrego jedzenia, frytek i oranżady nie zabrakło też innych atrakcji. Strażacy przygotowali podest dla zespołu muzycznego i parkiet taneczny, na którym szybko pojawiły się pierwsze pary. Do tańca przygrywał zespół GIBKY, który nieustannie się rozwija uświetniając praktycznie każdą imprezę, zorganizowano także konkurs piosenki biesiadnej. W trakcie festynu przewidziano też atrakcję dla dzieci w postaci dmuchanego zamku. Mali mieszkańcy Bęczarki chętnie tańczyli i jedli ciasta, ciesząc się drobnymi upominkami w postaci świecących breloczków i smyczy od sponsorów imprezy, którym mieszkańcy i organizatorzy są szczególnie wdzięczni. Bez ich hojności impreza nie byłaby tak barwna i udana.

Przez cały czas trwania imprezy strażacy z OSP w Bęczarce pomagali gospodyniom i czuwali nad bezpieczeństwem jej uczestników - można było na nich liczyć w każdej sytuacji.

Pogoda nie sprawiła zawodu zarówno organizatorom, jak i mieszkańcom wsi, choć przez moment niebo szczelnie przykryły chmury Wspólne tańce,zabawy i rozmowy trwały do białego rana i w dniu następnym, nie brakowało zarówno mieszkańców, jak i osób przyjezdnych.

Bęczarzanie jak zwykle nie zawiedli, przybywając i wspierając szlachetny cel, za co serdecznie dziękują: pani sołtys Izabela Kutrzeba, strażacy i całe stowarzyszenie. Pani sołtys podkreśla, iż dochody uzyskane podczas festynu są znaczącą cegiełką w realizacji tak poważnej inwestycji , jaką jest remont i modernizacja strażnicy OSP. Dziękujemy zatem wszystkim mieszkańcom
i gościom za wsparcie owej inicjatywy oraz wspólną zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku !!!

autor: Barbara C.