FOTORELACJA i ARTYKUŁ Z RAJDU RODZINNEGO - "OBLASEK 2015"

 
   Trzecia edycja Rajdu Rodzinnego Oblasek 2015 odbyła się w sobotę 10 października. Po błogosławieństwie naszego księdza proboszcza, punktualnie o 13:00, z parkingu pod kościołem rodzinne drużyny ruszyły na trasę wokół góry Krzemionki. Każda drużyna zaopatrzona została w mapę oraz ołówek do wpisywania odpowiedzi.
    Pytania i zadania umieszczone były na kolejnych stacjach-punktach wzdłuż trasy. Sprawdzały wiedzę przyrodniczą  oraz ogólno turystyczną, na przykład umiejętność czytania mapy i orientację w terenie. Głównym celem było jak najszybsze przejście trasy i zapisanie jak największej ilości poprawnych odpowiedzi. Rekordziści pokonywali trasę w 40 minut, odpowiadając poprawnie na prawie wszystkie pytania!
    Na mecie czekał na uczestników bufet z napojami i ciasteczkami oraz ognisko z grillem pełnym pieczonych kiełbasek. W tym roku był wyjątkowo duży wybór muffinek i ciast. Był nawet świeży, domowy chleb  z masłem czosnkowo-pietruszkowym.
    Oczywiście sam rajd to nie koniec aktywności sportowej i rywalizacji. Kiedy wszyscy już się posilili i ugasili pragnienia, nadszedł czas na mecze w siatkówkę i piłkę nożną. Rywalizacja była ostra i bardzo zacięta.
    O godzinie 15:00 przybyły do nas dwa konie ze stadniny Jowisz w Wadowicach. Dzięki temu wszyscy chętni mogli odbyć przejażdżkę po łące pod okiem instruktora.
    Kolejną atrakcją był wyczekany konkurs „Mam talent”, w czasie którego chętni uczestnicy prezentowali piosenki, wiersze, pokazy akrobatyczne i układy taneczne. Każdy występ został nagrodzony gorącymi oklaskami oraz drobnymi upominkami.
    Po podliczeniu wyników za udział w rajdzie i zajęcie wysokich lokat, rozdane zostały nagrody przydatne dla młodych turystów: plecaki, kompasy, przewodniki, czołówki i mapy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

    W tym roku gościliśmy pięciu chłopców z domu dziecka, którzy przybyli dzięki zaproszeniu państwa Jamrozik. Bawili się bardzo fajnie, wyjeżdżali zadowoleni i już planują przyjazd za rok. Myślimy, aby rozwinąć ten pomysł, za który Gosi i Wojtkowi bardzo dziękujemy.

    Dziękujemy też paniom nauczycielkom ze szkoły podstawowej w Bęczarce i Pani dyrektor Lucynie Suder za obecność i pokazanie, jak można dobrze się bawić. Pani Ani Mice z przedszkola dziekujemy za zwerbowanie całej rodziny i za zaangażowanie.
    Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w różny sposób: Gminie Myślenice za wsparcie finansowe oraz Wojtkowi Jamrozik, Dorocie Leńczowskiej, Kamilowi Syczowi, Leszkowi Winiarskiemu, Agacie Kowalik, Państwu Rak i wszystkim zaangażowanym.
   A przede wszystkim, dziękujemy uczestnikom – bez Was nasze starania nie miałyby najmniejszego sensu!

    Z serdecznymi pozdrowieniami,
    Daria Truszel, KS „Bęczarka Dzieciom”